Oakdale
Outdoor Track & Field Performance List
GIRLS 100 METER DASH
Top 10 Performances
==========================================================
1 Klosterman, Laura 12.53 2013 Zimmerman Invite
2 Klosterman, Laura 12.54 2012 States
2 Klosterman, Laura 12.54 2012 Regionals
4 Klosterman, Laura 12.60 2011 States
4 Klosterman, Laura 12.60 2011 Regionals
6 Klosterman, Laura 12.62 2012 Counties
7 Klosterman, Laura 12.64* 2012 Quad @ North Carroll
8 Klosterman, Laura 12.72 2013 Regionals
8 Klosterman, Laura 12.72 2011 Counties
10 Klosterman, Laura 12.79 2013 MVAL
10 Klosterman, Laura 12.79 2013 Don Boyer Invite
Top 10 Performers
===========================================================
1 Klosterman, Laura 12.53 2013 Zimmerman Invite
2 Fox, Kenna 12.86 2019 Regionals
3 McCracken, Alaina 12.89 2013 Regionals
4 King, Emma 12.90 2013 MVAL
5 Gill, Ellen 13.05 2023 Tri @ Oakdale
6 Johnson, Monique 13.07 2016 Quad @ Urbana
7 Twum, Heather 13.10 2023 Counties
8 Turk, Ashlie 13.20 2022 Regionals
9 McCracken, Lindsey 13.23 2018 Regionals
10 Lawton, Mariah 13.25 2017 Southeast Quad
********************************************************************************
GIRLS 200 METER DASH
Top 10 Performances
===========================================================
1 Klosterman, Laura 25.60 2012 Regionals
2 Klosterman, Laura 25.92 2012 Counties
3 Klosterman, Laura 26.00 2011 Counties
4 Klosterman, Laura 26.01 2012 States
5 Klosterman, Laura 26.22 2013 Regionals
6 Klosterman, Laura 26.27 2013 Howard Track Classic
7 Leatherman, Lauren 26.35 2017 Don Boyer Invite
8 Klosterman, Laura 26.37 2013 Zimmerman Invite
9 Walker, Amani 26.50 2018 Zimmerman Invite
10 Walker, Amani 26.52 2018 Counties
Top 10 Performers
===========================================================
1 Klosterman, Laura 25.92 2012 Counties
2 Leatherman, Lauren 26.35 2017 Don Boyer Invite
3 Walker, Amani 26.50 2018 Zimmerman Invite
4 McCracken, Alaina 26.57 2013 Regionals
5 Plate, Reagan 26.70 2019 Regionals
6 McNulty, Jackie 26.76 2013 Regionals
7 Bandy, Amira 26.84 2016 Quad @ Century
8 Gill, Ellen 26.89 2023 Tri @ Oakdale
9 Lawton, Mariah 27.03 2016 Regionals
10 Wright, Maryah 27.23 2011 Counties
********************************************************************************
GIRLS 400 METER DASH
Top 10 Performances
===========================================================
1 Leatherman, Lauren 57.67 2017 States
2 Leatherman, Lauren 58.07 2017 Regionals
3 Leatherman, Lauren 58.11 2017 Counties
4 Farley, Jamie 58.15 2015 Regionals
5 King, Emma 58.83 2012 Don Boyer Invite
6 Farley, Jamie 59.34 2015 States
7 Farley, Jamie 59.41 2014 Regionals
8 Leatherman, Lauren 59.61 2017 Zimmerman Invite
9 King, Emma 59.68 2012 Counties
10 Farley, Jamie 59.71 2014 Zimmerman Invite
Top 10 Performers
===========================================================
1 Leatherman, Lauren 57.67 2017 States
2 Farley, Jamie 58.15 2015 Regionals
3 King, Emma 58.83 2012 Don Boyer Invite
4 Kowalk, Charlotte 1:00.54* 2013 Dual @ Middletown
5 Klosterman, Laura 1:00.65 2011 Counties
6 Baba, Emily 1:00.74 2019 Don Boyer Invite
7 Turk, Ashlie 1:01.10 2023 Regionals
8 McNulty, Jackie 1:01.45 2013 Howard Track Classic
9 Gill, Ellen 1:01.62 2021 5 Teams at Urbana
10 Turk, Ashlie 1:01.85 2023 Patriot Invite
********************************************************************************
GIRLS 800 METER RUN
Top 10 Performances
===========================================================
1 Kowalk, Charlotte 2:15.81 2016 Regionals
2 Leatherman, Lauren 2:17.32 2017 States
3 Kowalk, Charlotte 2:17.75 2016 States
4 Leatherman, Lauren 2:19.10 2017 Counties
5 Leatherman, Lauren 2:19.75 2017 Regionals
6 Kowalk, Charlotte 2:19.86 2013 Counties
7 Baba, Emily 2:20.08 2019 States
8 Kowalk, Charlotte 2:20.14 2015 Counties
9 Kowalk, Charlotte 2:20.19 2013 Howard Track Classic
10 Kowalk, Charlotte 2:20.24 2015 Regionals
Top 10 Performers
===========================================================
1 Kowalk, Charlotte 2:15.81 2016 Regionals
2 Leatherman, Lauren 2:17.32 2017 States
3 Baba, Emily 2:20.08 2019 States
4 Gamble, Madison 2:21.77 2017 Regionals
5 Lane, Jessica 2:22.10 2013 Counties
6 Anderson, Sarah 2:24.85 2021 Quad @ Middletown
7 Ross, Hayley 2:25:40 2021 5 Teams at Urbana
8 Farley, Jamie 2:25.62 2014 Don Boyer Invite
9 Walker, Caylin 2:27.31 2022 Regionals
10 Ivanova, Zhana 2:27.99 2023 Hopkins Invite
********************************************************************************
GIRLS 1500 METER RUN
Top 10 Performances
===========================================================
1 Kowalk, Charlotte 4:47.99 2015 Zimmerman Invite
2 Lane, Jessica 4:55.68 2013 Zimmerman Invite
3 Kowalk, Charlotte 4:56.40 2014 Zimmerman Invite
4 Ross, Hayley 5:07.36 2019 Zimmerman Invite
5 Baba, Emily 5:07.55 2017 Zimmerman Invite
6 Baba, Emily 5:08.25 2018 Zimmerman Invite
7 Gamble, Madison 5:09.43 2017 Zimmerman Invite
8 Baba, Emily 5:10.16 2019 Zimmerman Invite
9 Tarzy, Alexa 5:15.45 2018 Zimmerman Invite
10 Hallenberg, Hailey 5:15.97 2022 Zimmerman Invite
Top 10 Performers
===========================================================
1 Kowalk, Charlotte 4:47.99 2015 Zimmerman Invite
2 Lane, Jessica 4:55.68 2013 Zimmerman Invite
3 Ross, Hayley 5:07.36 2019 Zimmerman Invite
4 Baba, Emily 5:07.55 2017 Zimmerman Invite
5 Gamble, Madison 5:09.43 2017 Zimmerman Invite
6 Tarzy, Alexa 5:15.45 2018 Zimmerman Invite
7 Hallenberg, Hailey 5:15.97 2022 Zimmerman Invite
8 Schaffer, Aubrey 5:21.63 2019 Zimmerman Invite
9 Sly, Miranda 5:23.20 2014 Zimmerman Invite
10 DiBella, Claire 5:26.94 2012 Zimmerman Invite
********************************************************************************
GIRLS 1600 METER RUN
Top 10 Performances
===========================================================
1 Kowalk, Charlotte 5:04.30 2016 States
2 Kowalk, Charlotte 5:10.00 2015 States
3 Kowalk, Charlotte 5:11.12 2015 MVAL
4 Kowalk, Charlotte 5:11.19 2016 Counties
5 Kowalk, Charlotte 5:12.77 2016 Regionals
6 Kowalk, Charlotte 5:13.83 2015 Gator Invite
7 Kowalk, Charlotte 5:14.08 2015 Counties
8 Kowalk, Charlotte 5:14.10 2014 Regionals
9 Lane, Jessica 5:16.60 2014 Regionals
10 Lane, Jessica 5:16.59 2013 MVAL
Top 10 Performers
===========================================================
1 Kowalk, Charlotte 5:04.30 2016 States
2 Lane, Jessica 5:16.60 2014 Regionals
3 Ross, Hayley 5:17.18 2021 5 Teams at Urbana
4 Baba, Emily 5:18.74 2019 Regionals
5 Schaffer, Aubrey 5:30.10 2021 5 Teams at Urbana
6 Wells, Lizzie 5:30.51 2023 Regionals
7 Gamble, Madison 5:31.25 2017 Counties
8 Tarzy, Alexa 5:34.83 2018 Counties
9 Walker, Caylin 5:35.74 2021 Counties
10 Ivanova, Zhana 5:36.38 2023 Counties
********************************************************************************
GIRLS 3000 METER RUN
Top 10 Performances
===========================================================
1 DiBella, Claire 11:21.62 2013 Zimmerman Invite
2 DiBella, Claire 11:22.98 2014 Zimmerman Invite
3 Edwards, Katherine 11:23.25 2013 Zimmerman Invite
4 Ross, Hayley 11:25.04 2018 Zimmerman Invite
5 Edwards, Katerine 11:28.12 2012 Zimmerman Invite
6 Edwards, Katherine 11:29.06 2014 Zimmerman Invite
7 Lane, Jessica 11:30.15 2014 Zimmerman Invite
8 Tarzy, Alexa 11:43.36 2016 Zimmerman Invite
9 Fliegel, Cara 11:47.10 2016 Zimmerman Invite
10 Schaffer, Aubrey 11:48.31 2018 Zimmerman Invite
Top 10 Performers
===========================================================
1 DiBella, Claire 11:21.62 2013 Zimmerman Invite
2 Edwards, Katherine 11:23.25 2013 Zimmerman Invite
3 Ross, Hayley 11:25.04 2018 Zimmerman Invite
4 Lane, Jessica 11:30.15 2014 Zimmerman Invite
5 Tarzy, Alexa 11:43.36 2016 Zimmerman Invite
6 Fliegel, Cara 11:47.10 2016 Zimmerman Invite
7 Schaffer, Aubrey 11:48.31 2018 Zimmerman Invite
8 Ryan, Sydney 11:58.99 2012 Zimmerman Invite
9 Reno, Addison 12:07.58 2017 Zimmerman Invite
10 Rash, Sarah 12:47.32 2018 Zimmerman Invite
********************************************************************************
GIRLS 3200 METER RUN
Top 10 Performances
===========================================================
1 Kowalk, Charlotte 11:23.07 2015 States
2 Ross, Hayley 11:34.65 2021 5 Teams @ Oakdale
3 Kowalk, Charlotte 11:36.37 2015 MVAL
4 Kowalk, Charlotte 11:36.97 2015 Regionals
5 Ross, Hayley 11:39.23 2021 Regionals
6 Ross, Hayley 11:40.20 2021 States
7 Baba, Emily 11:47.89 2018 States
8 Lane, Jessica 11:49.07 2014 Dwight Scott Invite
9 DiBella, Claire 11:51.44 2014 Regionals
10 Ross, Hayley 11:53.12 2019 States
Top 10 Performers
===========================================================
1 Kowalk, Charlotte 11:23.07 2015 States
2 Ross, Hayley 11:34.65 2021 5 Teams @ Oakdale
3 Baba, Emily 11:47.89 2018 States
4 Lane, Jessica 11:49.07 2014 Dwight Scott Invite
5 DiBella, Claire 11:51.44 2014 Regionals
6 Schaffer, Aubrey 12:04.70 2021 Regionals
7 Hallenberg, Hailey 12:06.96 2022 Pikesville
8 Edwards, Katherine 12:11.66 2012 Counties
9 Tarzy, Alexa 12:18.21 2018 Regionals
10 Ivanova, Zhana 12:28.07 2023 Meet @ Spring Mills
********************************************************************************
GIRLS 5000 METER RUN
Top 10 Performances
===========================================================
1 DiBella, Claire 19:59.78 2014 Seahawk Invite
2 Edwards, Katherine 20:01.45 2014 Seahawk Invite
3 DiBella, Claire 20:41.91 2013 Seahawk Invite
4 Kilner, Karen 22:18.16 2013 Seahawk Invite
5 Ullrich, Breanna 24:39.64 2013 Seahawk Invite
Top 10 Performers
===========================================================
1 DiBella, Claire 19:59.78 2014 Seahawk Invite
2 Edwards, Katherine 20:01.45 2014 Seahawk Invite
3 Kilner, Karen 22:18.16 2013 Seahawk Invite
4 Ullrich, Breanna 24:39.64 2013 Seahawk Invite
********************************************************************************
GIRLS 100 METER HURDLES
Top 10 Performances
===========================================================
1 Remsberg, Adell 14.58 2013 States
2 Remsberg, Adell 14.72 2013 Regionals
3 Remsberg, Adell 14.77 2012 States
4 Remsberg, Adell 14.80 2013 Counties
5 Remsberg, Adell 14.82 2013 Don Boyer Invite
6 Remsberg, Adell 14.84* 2012 Quad @ Liberty
7 Remsberg, Adell 14.88 2013 MVAL
8 Remsberg, Adell 14.94 2013 Aziz Ra'Off Invite
9 Stultz, Abby 14.95 2014 Regionals
10 Remsberg, Adell 15.00 2012 Counties
Top 10 Performers
===========================================================
1 Remsberg, Adell 14.58 2013 States
2 Stultz, Abby 14.95 2014 Regionals
3 McCracken, Alaina 15.10 2015 2 Meets
4 Gill, Ellen 15.83 2023 States
5 Leatherman, Lauren 15.89 2017 Don Boyer Invite
6 Fox, Kenna 16.17 2022 CMC
7 Engram, Kelsey 16.50 2013 Regionals
8 Paroby, Rachel 17.05 2015 Counties
9 Dean, Alexandra 17.10 2018 Regionals
10 Joppy, Kamonye 17.36 2023 Regionals
********************************************************************************
GIRLS 300 METER HURDLES
Top 10 Performances
===========================================================
1 Gill, Ellen 44.90 2023 Regionals
2 Gill, Ellen 45.46 2022 Counties
3 Gill, Ellen 45.54 2023 CMC
4 Gill, Ellen 45.59 2023 States
5 McCracken, Alaina 45.74 2015 Regionals
6 Gill, Ellen 45.88 2023 Hopkins Invite
7 Gill, Ellen 45.96 2023 Patriot Invite
8 Gill, Ellen 46.24 2022 States
8 Gill, Ellen 46.24 2022 Regionals
10 Gill, Ellen 46.44 2022 Don Boyer Invite
Top 10 Performers
===========================================================
1 Gill, Ellen 44.90 2023 Regionals
2 McCracken, Alaina 45.74 2015 Regionals
3 Stultz, Abby 47.12 2013 Counties
4 Remsberg, Adell 47.21 2012 Regionals
5 Leatherman, Lauren 47.64 2017 Southeast Quad
6 Engram, Kelsey 49.25 2013 Regionals
7 Dean, Alexandra 49.59 2018 Regionals
8 Paroby, Rachel 49.65 2015 Regionals
9 Lawton, Mariah 50.34 2018 Regionals
10 Wilson, Anna 50.47 2019 Regionals
********************************************************************************
GIRLS 4x100 METER RELAY
Top 10 Performances
===============================================================================
1 King, Remsberg, Wright, Klosterman 49.98 2012 States
2 King, Remsberg, Wright, Klosterman 50.21 2012 Regionals
3 King, Remsberg, Wright, Klosterman 50.73 2013 Regionals
3 King, Remsberg, Wright, Klosterman 50.73 2012 Counties
5 King, Remsberg, Wright, McCracken 50.86 2013 States
6 King, Remsberg, Wright, Klosterman 50.90 2012 Zimmerman Invite
7 McNulty, Stultz, Wright, McCracken 51.19 2014 Penn Relays
7 King, Remsberg, Wright, Klosterman 51.19 2013 Penn Relays
9 King, Remsberg, Wright, Klosterman 51.32 2012 MVAL
10 51.36 2013 Howard Track Classic
********************************************************************************
GIRLS 4x200 METER RELAY
Top 10 Performances
===============================================================================
1 King, McNulty, McCracken, Klosterman 1:44.94 2013 States
2 Wright, McNulty, Stultz, McCracken 1:45.94 2014 States
3 Stultz, McCracken, Wright, McNulty 1:46.00 2014 MVAL
4 McCracken, McNulty, Stultz, Wright 1:46.20 2014 Regionals
5 Lawton, Bass, Palumbo, Walker 1:47.42 2018 Zimmerman Invite
6 McCracken, Stultz, Wright, McNulty 1:47.70 2014 Eastside Tri Meet
7 1:47.83 2014 Counties
8 Engram, Wright, Stultz, McCracken 1:47.86 2013 Regionals
9 Gill, Snyder, Brown, Fox 1:48.16 2022 CMC
10 Lawton, Bass, Palumbo, Walker 1:48.42 2018 Regionals
********************************************************************************
GIRLS 4x400 METER RELAY
Top 10 Performances
===============================================================================
1 Farley, Hicken, Kowalk, McNulty 4:03.18 2015 Regionals
2 Farley, Hicken, Kowalk, McNulty 4:06.14 2015 States
3 Leatherman, Johnson, Gamble, Lawton 4:07.53 2017 Penn Relays
4 McNulty, Stultz, Lane, Kowalk 4:10.16 2013 Penn Relays
5 Farley, Hicken, McNulty, Kowalk 4:10.17 2015 Don Boyer Invite
6 4:14.03 2017 Southeast Quad
7 Austin, Clary, Lawton, Gamble 4:14.47 2017 Regionals
8 Farley, Kowalk, Sly, Hicken 4:14.89 2014 Counties
9 Lawton, Gamble, Clary, Baba 4:15.22 2018 Counties
10 Farley, K Kowalk, C Kowalk, Stultz 4:15.31 2014 Penn Relays
********************************************************************************
GIRLS 4x800 METER RELAY
Top 10 Performances
===============================================================================
1 K Kowalk, Lane, Farley, C Kowalk 9:32.18 2014 States
2 K Kowalk, Lane, Farley, C Kowalk 9:38.29 2014 Regionals
3 Ross, Walker, Schaffer, Anderson 9:52.05 2021 States
4 Lane, Kowalk, Edwards, DuBoyce 9:52.20 2013 States
5 Gamble, Clary, Ross, Baba 9:56.72 2019 Regionals
6 Ross, Walker, Schaffer, Anderson 9:57.24 2021 Regionals
7 Ross, Anderson, Gill, Schaffer 9:57.78 2021 Quad @ Middletown
8 Gamble, Clary, Ross, Baba 9:59.90 2019 States
9 Anderson, Hallenberg, Dempsey, Walker 9:59.99 2022 Regionals
10 Anderson, Dempsey, Hallenberg, Walker 10:01.47 2022 Counties
********************************************************************************
GIRLS 4x1600 METER RELAY
Top 10 Performances
===============================================================================
1 Davis, Edwards, Walters, DiBella 25:10.23 2012 Urbana Relays
********************************************************************************
Girls 800 SPRINT MEDLEY RELAY
Top 10 Performances
===============================================================================
1 Rosella, Twum, Quansah, Khavrtskii 2:10.49 2023 Patriot Invite
********************************************************************************
GIRLS 1600 SPRINT MEDLEY RELAY
Top 10 Performances
===============================================================================
1 4:28.50 2014 Cougar Relays
2 Leatherman, Johnson, Lawton, Baba 4:30.25 2017 Urbana Relays
3 King, Lane, Wright, Klosterman 4:32.66 2012 Urbana Relays
4 Jackson, Ellis, Palumbo, Baba 4:36.11 2018 Urbana Relays
5 Ellis, Jackson, Lawton, Schaffer 4:47.97 2018 Patriot Invite
6 Clary, Palumbo, Gamble, Hallenberg 4:51.80 2019 Patriot Invite
7 5:00.56 2011 Patriot Invite
8 Agyei-Obese, Evans, Ketchum, Ondo 5:03.65 2015 Zimmerman Invite
9 5:08.02 2015 Urbana Relays
********************************************************************************
GIRLS DISTANCE MEDLEY RELAY
Top 10 Performances
===============================================================================
1 Tarzy, Baba, Gamble, Clary 13:12.23 2018 Patriot Invite
2 Schaffer, Clary, Gamble, Ross 13:26.33 2019 Patriot Invite
3 13:31.20 2014 Cougar Relays
4 Gill, Anderson, Hallenberg, Walker 13:55.02 2022 Urbana Invite
5 Schaeffer, Gamble, Hallenberg, Ross 13:58.20 2019 Urbana Invite
6 Hammer, Blanchard, Lane, Edwards 14:00.21 2012 Urbana Relays
7 Gamble, Fleigel, Tarzy, Ross 14:06.50 2018 Urbana Relays
8 Eng, McConnell, Brown, Ivanova 14:48.09 2023 Kayley Milor Invite
9 14:54.05 2015 Urbana Relays
10 Kim, Querry, Everly, Sutherin 15:23.82 2023 Patriot Invite
********************************************************************************
GIRLS HIGH JUMP
Top 10 Performances
===========================================================
1 Stultz, Abby 5-08.00 2014 MVAL
2 Stultz, Abby 5-07.00 2013 MVAL
3 Stultz, Abby 5-06.00 2014 Regionals
4 Stultz, Abby 5-05.00 2013 States
5 Stultz, Abby 5-04.00 2015 States
5 Stultz, Abby 5-04.00 2014 States
5 Stultz, Abby 5-04.00 2013 Counties
5 Stultz, Abby 5-04.00 2013 Howard Track Classic
5 Stultz, Abby 5-04.00 2012 MVAL
5 Stultz, Abby 5-04.00 2014 Dual @ Oakdale
5 Stultz, Abby 5-04.00 2013 Don Boyer Invite
Top 10 Performers
===========================================================
1 Stultz, Abby 5-08.00 2014 MVAL
2 Walker, Amani 5-04.00 2018 States
3 McNulty, Jackie 5-00.00 2015 2 Meets
3 Leatherman, Lauren 5-00.00 2017 Counties
5 Daramola,Gbemitireol 4-08.00 2021 Regionals
5 Scarzello, Anna 4-08.00 2019 Tri @ Oakdale
5 Fliegel, Cara 4-08.00 2016 Tri @ Oakdale
5 Reimnitz, Emily 4-08.00 2012 6 Meets
5 McCracken, Alaina 4-08.00 2013 Howard Track Classic
10 Mitchell, Johanna 4-06.00 2023 2 Meets
10 Dees, Emma 4-06.00 2023 3 Meets
10 Robinson, Zolany 4-06.00 2022 Zimmerman Invite
10 Brahmbhatt, Krisha 4-06.00 22-23 4 Meets
10 King, Tierney 4-06.00 2014 2 Meets
********************************************************************************
GIRLS POLE VAULT
Top 10 Performance
===========================================================
1 McNulty, Jackie 13-04.00 2015 Zimmerman Invite
2 King, Emma 13-03.00 2013 Dual @ Middletown
3 McNulty, Jackie 13-00.00 2015 Regionals
3 King, Emma 13-00.00 2013 Counties
5 King, Emma 12-10.00 2012 Don Boyer Invite
6 King, Emma 12-09.50 2013 Penn Relays
7 McNulty, Jackie 12-09.00 2014 Don Boyer Invite
8 McNulty, Jackie 12-08.00 2015 MVAL
8 King, Emma 12-08.00 2012 MVAL
10 McNulty, Jackie 12-06.00 2015 Counties
10 McNulty, Jackie 12-06.00 2015 Quad @ Urbana
10 King, Emma 12-06.00 2013 Regionals
10 King, Emma 12-06.00 2013 Howard Track Classic
10 King, Emma 12-06.00 2013 Zimmerman Invite
10 King, Emma 12-06.00 2013 Don Boyer Invite
Top 10 Performers
===========================================================
1 McNulty, Jackie 13-04.00 2015 Zimmerman Invite
2 King, Emma 13-03.00 2013 Dual @ Middletown
3 Schultz, Lillian 11-06.00 2023 2 Meets
3 Gabby, Maegan 10-06.00 2018 2 Meets
5 Walasik, Hannah 10-04.00 2017 Regionals
6 Kowalk, Charlotte 10-00.00 2014 Don Boyer Invite
6 Bomhal, Erin 10-00.00 2012 Quad @ North Carroll
8 Boerum, Morgan 9-04.00 2015 MVAL
9 Teehan, Olivia 9-00.00 2022 Zimmerman Invite
9 Gudat, Makenna 9-00.00 2018 3 Meets
********************************************************************************
GIRLS LONG JUMP
Top 10 Performances
===========================================================
1 McNulty, Jackie 18-02.50 2015 Counties
2 McNulty, Jackie 17-11.75 2015 Don Boyer Invite
3 McNulty, Jackie 17-10.75 2015 MVAL
4 McNulty, Jackie 17-10.25 2015 States
5 McNulty, Jackie 17-09.00 2015 Dwight Scott Invite
6 McNulty, Jackie 17-08.50 2013 Counties
7 McNulty, Jackie 17-07.75 2015 Zimmerman Invite
8 McNulty, Jackie 17-06.50 2014 States
9 Klosterman, Laura 17-06.25 2012 Regionals
10 McNulty, Jackie 17-05.50 2014 Counties
Top 10 Performers
===========================================================
1 McNulty, Jackie 18-02.50 2015 Counties
2 Klosterman, Laura 17-06.25 2012 Regionals
3 Ellis, Sara-Marie 17-02.00 2017 States
4 McCracken, Alaina 17-01.75 2015 Counties
5 Leatherman, Lauren 17-01.75 2017 Dwight Scott Invite
6 Remsberg, Adell 16-10.00 2013 MVAL
7 Wilson, Anna 16-05.00 2019 CMC
8 Kreutburg, Ella 16-04.75 2023 Counties
9 Brown, Indya 15-11.25 2022 Counties
10 Roberts, Rossalyn 15-05.25 2022 Counties
********************************************************************************
GIRLS TRIPLE JUMP
Top 10 Performances
===========================================================
1 McNulty, Jackie 39-03.75 2014 Regionals
2 McNulty, Jackie 38-07.25 2015 Zimmerman Invite
3 McNulty, Jackie 38-06.00 2015 Regionals
4 McNulty, Jackie 38-05.25 2014 States
4 McNulty, Jackie 38-05.25 2013 States
6 McNulty, Jackie 38-04.75 2015 States
7 McNulty, Jackie 38-02.50 2015 Counties
8 McNulty, Jackie 38-00.25 2014 Cougar Relays
9 McNulty, Jackie 37-10.00 2013 Regionals
10 McNulty, Jackie 37-09.00 2014 Don Boyer Invite
Top 10 Performers
===========================================================
1 McNulty, Jackie 39-03.75 2014 Regionals
2 Stultz, Abby 37-07.75 2015 Zimmerman Invite
3 Remsberg, Adell 37-02.00 2012 MVAL
4 McCracken, Alaina 37-00.75 2015 States
5 Walker, Amani 36-11.75 2018 Counties
6 Ellis, Sara-Marie 35-03.00 2018 States
7 Wilson, Anna 34-00.75 2019 Zimmerman Invite
8 Brahmbhatt, Krisha 33-04.50 2022 Regionals
9 Jackson, Tiana 33-03.50 2018 Counties
10 Wright, Maryah 33-03.00 2014 MVAL
********************************************************************************
GIRLS SHOT PUT
Top 10 Performances
===========================================================
1 Stultz, Abby 36-07.75 2015 Counties
2 Stultz, Abby 36-02.00 2015 States
3 Stultz, Abby 35-07.25 2015 Zimmerman Invite
4 Stultz, Abby 35-03.50 2015 Regionals
5 Raumann, Katelynn 34-01.00 2018 Southeast Quad
6 Raumann, Katelynn 33-09.25 2018 Zimmerman Invite
7 McGraw, Emily 33-00.50 2019 Regionals
7 Stultz, Abby 33-00.50 2015 MVAL
9 Case, Sarah 33-00.50 2018 Southeast Quad
10 Raumann, Katelynn 32-11.25 2018 Counties
Top 10 Performers
===========================================================
1 Stultz, Abby 36-07.75 2015 Counties
2 Raumann, Katelynn 34-01.00 2018 Southeast Quad
3 Case, Sarah 33-00.50 2018 Southeast Quad
4 McGraw, Emily 33-00.50 2019 Regionals
5 Nganou, Ange Sarah 32-08.50 2023 Regionals
6 Brown, Janelle 30-04.50 2019 Regionals
7 Edwards, Emily 30-03.00 2014 Eastside Tri Meet
8 Williams, BAiley 29-01.50 2023 Spring Mills Meet
9 Frutiger, Riley 28-05.50 2022 CMC
10 Weingard, Jenna 27-11.00 2023 Spring Mills Meet
********************************************************************************
GIRLS DISCUS
Top 10 Performances
===========================================================
1 Nganou, Ange Sarah 106-09 2023 Patriot Invite
2 Nganou, Ange Sarah 106-01 2023 States
3 McGraw, Emily 105-09 2019 States
4 McGraw, Emily 105-05 2019 Regionals
5 Raumann, Katelynn 105-02 2018 Regionals
6 Nganou, Ange Sarah 104-03 2023 CMC
7 Nganou, Ange Sarah 103-05 2023 Spring Mills Meet
8 Raumann, Katelynn 102-02 2018 States
8 Case, Sarah 102-02 2018 Patriot Invite
10 Nganou, Ange Sarah 101-10 2023 Hopkins Invite
Top 10 Performers
===========================================================
1 Nganou, Ange Sarah 106-09 2023 Patriot Invite
2 McGraw, Emily 105-09 2019 States
3 Raumann, Katelynn 105-02 2018 Regionals
4 Case, Sarah 102-02 2018 Patriot Invite
5 Edwards, Emily 100-11 2014 Counties
6 Whyte, Macey 95-08 2023 States
7 Ware, Hannah 90-07 2023 Regionals
8 Brown, Janelle 81-03 2019 CMC
9 Moorman, Elizabeth 75-07 2013 Don Boyer Invite
10 Frutiger, Riley 72-10 2022 Don Boyer Invite
********************************************************************************
BOYS 100 METER DASH
Top 10 Performance
===========================================================
1 Agyei-Obese, Percy 10.94* 2016 Tri @ Oakdale
2 Nadarajah, Bavan 10.97 2022 Counties
3 Starrs, Samuel 11.10 2022 Counties
4 Watkins, Isaiah 11.15 2019 Counties
5 Starrs, Samuel 11.20 2022 Don Boyer Invite
6 Agyei-Obese, Percy 11.23 2015 Regionals
7 Geffen, Kyle 11.24* 2016 Tri @ Oakdale
7 Mims, Isaiah 11.24 2015 Regionals
9 Mims, Isaiah 11.26 2015 Don Boyer Invite
10 Agyei-Obese, Percy 11.27 2016 Quad @ Urbana
Top 10 Performers
===========================================================
1 Agyei-Obese, Percy 10.94* 2016 Tri @ Oakdale
2 Nadrajah, Bavan 10.97 2022 Counties
3 Starrs, Samuel 11.10 2022 Counties
4 Watkins, Isaiah 11.15 2019 Counties
5 Geffen, Kyle 11.24* 2016 Tri @ Oakdale
5 Mims, Isaiah 11.24 2015 Regionals
7 Austin, Evan 11.41 2022 Counties
8 Douge, Emmanuel 11.43 2019 Counties
9 Hindle, Joshua 11.44* 2015 Dual @ Oakdale
10 Robinson, Ronald 11.46 2019 Southeast Quad
********************************************************************************
BOYS 200 METER DASH
Top 10 Performances
===========================================================
1 Agyei-Obese, Percy 22.44* 2017 Tri @ Middletown
2 Robinson, Ronald 22.47 2019 Counties
3 Robinson, Ronald 22.51 2019 Scorpion Invite
4 Robinson, Ronald 22.61 2019 Regionals
4 Robinson, Ronald 22.61 2018 CMC
6 Nadarajah, Bavan 22.67 2022 Regionals
7 Nadarajah, Bavan 22.68 2022 CMC
7 Agyei-Obese, Percy 22.68 2016 Regionals
9 Robinson, Ronald 22.77 2018 Regionals
9 Robinson, Ronald 22.77 2018 Counties
Top 10 Performers
===========================================================
1 Agyei-Obese, Percy 22.44* 2017 Tri @ Middletown
2 Robinson, Ronald 22.47 2019 Counties
3 Nadarajah, Bavan 22.67 2022 Regionals
4 Mims, Isaiah 22.82 2015 MVAL
5 Douge, Emmanuel 22.87 2019 Regionals
6 Starrs, Patrick 22.90 2017 Southeast Quad
7 Kerr, Ajuani 23.01 2022 Counties
7 Geffen, Kyle 23.01 2016 Regionals
9 Watkins, Isaiah 23.16 2018 Regionals
10 Case Jr., Todd 23.24* 2017 Tri @ Middletown
********************************************************************************
BOYS 400 METER DASH
Top 10 Performances
===========================================================
1 Schaefer, Evan 49.30 2018 States
2 Schaefer, Evan 49.33 2018 Zimmerman Invite
3 Schaefer, Evan 49.40 2018 CMC
4 Schaefer, Evan 49.56 2018 Counties
5 Robinson, Ronald 49.80 2019 Regionals
6 Schaefer, Evan 49.97 2019 Regionals
7 Schaefer, Evan 50.00 2018 Regionals
8 Lund, Kyle 50.03 2019 Lake Braddock Invite
9 Nadarajah, Haran 50.09 2018 CMC
10 Case Jr. Ritchie 50.17 2017 Regionals
10 Case Jr. Ritchie 50.17 2017 Patriot Invite
Top 10 Performers
===========================================================
1 Schaefer, Evan 49.30 2018 States
2 Robinson, Ronald 49.80 2019 Regionals
3 Lund, Kyle 50.03 2019 Lake Braddock Invite
4 Nadarajah, Haran 50.09 2018 CMC
5 Case Jr. Ritchie 50.17 2017 2 Meets
6 Mims, Isiah 50.44 2015 Regionals
7 Pamplin, Conner 50.48 2023 Counties
8 DeMaille, Chase 50.50 2017 Regionals
9 Kowalk, Evan 50.52 2017 Quad @ Urbana
10 Hindle, Joshua 50.76 2015 Regionals
********************************************************************************
BOYS 800 METER RUN
Top 10 Performance
===========================================================
1 Lund, Kyle 1:53.13 2019 Scorpion Invite
2 Lund, Kyle 1:54.26 2019 Northern VA Invite
3 Lund, Kyle 1:54.30 2019 States
4 Lund, Kyle 1:55.49 2019 CMC
5 Lund, Kyle 1:55.74 2019 Lake Braddock Invite
6 Lund, Kyle 1:55.90 2019 Regionals
7 Lund, Kyle 1:56.50 2018 States
8 Skinner, Sam 1:56.96 2023 Regionals
9 Kowalk, Evan 1:57.01 2017 States
10 Goodson, Lee 1:57.08 2019 Regionals
10 Lund, Kyle 1:57.08 2019 Counties
Top 10 Performers
===========================================================
1 Lund, Kyle 1:53.13 2019 Scorpion Invite
2 Skinner, Sam 1:56.96 2023 Regionals
3 Kowalk, Evan 1:57.01 2017 States
4 Goodson, Lee 1:57.08 2019 Regionals
5 Schaefer, Evan 1:57.76 2018 Southeast Quad
6 Brightman, Ryan 1:57.99 2023 Regionals
7 Hooper, Jake 1:58.67 2017 States
8 Mudireddy, Abhishek 1:58.83 2022 Counties
9 Schaefer, Matthew 1:58.93 2016 Regionals
10 Meertens, Malakai 1:59.03 2023 States
********************************************************************************
BOYS 1500 METER RUN
Top 10 Performances
===========================================================
1 Lund, Kyle 4:07.95 2018 Zimmerman Invite
2 Kowalk, Evan 4:10.67 2016 Zimmerman Invite
3 Kowalk, Evan 4:12.27 2015 Zimmerman Invite
4 Mudireddy, Abhishek 4:16.60 2022 Zimmerman Invite
5 Hooper, Jake 4:17.24 2016 Zimmerman Invite
6 Lund, Kyle 4:21.11 2017 Zimmerman Invite
7 Hooper, Jake 4:24.16 2015 Zimmerman Invite
8 Weller, Joseph 4:28.73 2017 Zimmerman Invite
9 Good, Connor 4:34.50 2011 Oakdale Invite
10 McNeil, Caleb 4:39.88 2018 Zimmerman Invite
Top 10 Performers
===========================================================
1 Lund, Kyle 4:07.95 2018 Zimmerman Invite
2 Kowalk, Evan 4:10.67 2016 Zimmerman Invite
3 Mudireddy, Abhishek 4:16.60 2022 Zimmerman Invite
4 Hooper, Jake 4:17.24 2016 Zimmerman Invite
5 Weller, Joseph 4:28.73 2017 Zimmerman Invite
6 Good, Connor 4:34.50 2011 Oakdale Invite
7 McNeil, Caleb 4:39.88 2018 Zimmerman Invite
8 Raumann, Nicholas 4:40.02 2018 Zimmerman Invite
9 Cantor, Max 4:43.44 2016 Zimmerman Invite
********************************************************************************
BOYS 1600 METER RUN
Top 10 Performance
===========================================================
1 Lund, Kyle 4:16.54 2019 Scorpion Invite
2 Lund, Kyle 4:17.23 2019 Raleigh Relays
3 Lund, Kyle 4:18.72 2019 States
4 Lund, Kyle 4:19.27 2019 Regionals
5 Lund, Kyle 4:20.55 2018 Counties
6 Lund, Kyle 4:22.20 2019 Lake Braddock Invite
7 Lund, Kyle 4:22.33 2018 CMC
8 Boddicker, Patrick 4:24.17 2014 Counties
9 Lund, Kyle 4:24.28 2019 CMC
10 Lund, Kyle 4:25.75 2018 Regionals
Top 10 Performers
===========================================================
1 Lund, Kyle 4:16.54 2019 Scorpion Invite
2 Boddicker, Patrick 4:24.17 2014 Counties
3 Dempsey, Collin 4:26.32 2019 States
4 Kowalk, Evan 4:27.48 2015 Regionals
5 Hooper, Jake 4:31.93 2017 Regionals
6 Mudireddy, Abhishek 4:32.08 2022 CMC
7 Dempsey, Collin 4:34.13 2018 Southeast Quad
8 Brightful, Ryan 4:35.36 2023 Patriot Invite
9 Schaefer, Matthew 4:36.17 2017 Counties
10 Good, Connor 4:38.19 2011 Regionals
********************************************************************************
BOYS 3000 METER RUN
Top 10 Performances
===========================================================
1 Dempsey, Collin 9:20.74 2018 Zimmerman Invite
2 Tarzy, Brett 9:43.60 2015 Zimmerman Invite
3 Shriner, Collin 9:52.96 2017 Zimmerman Invite
4 Fachler, Mark 10:07.03 2015 Zimmerman Invite
5 Shriner, Collin 10:10.64 2016 Zimmerman Invite
6 Fliegel, Reed 10:12.67 2022 Zimmerman Invite
7 Ricucci, Brendan 10:19.77 2017 Zimmerman Invite
8 Bourdeau, Evan 10:24.94 2016 Zimmerman Invite
9 Shortridge, Lucas 10:48.19 2018 Zimmerman Invite
10 Demma, Aidan 10:52.60 2018 Zimmerman Invite
Top 10 Performers
===========================================================
1 Dempsey, Collin 9:20.74 2018 Zimmerman Invite
2 Tarzy, Brett 9:43.60 2015 Zimmerman Invite
3 Shriner, Collin 9:52.96 2017 Zimmerman Invite
4 Fachler, Mark 10:07.03 2015 Zimmerman Invite
5 Fliegel, Reed 10:12.67 2022 Zimmerman Invite
6 Ricucci, Brendan 10:19.77 2017 Zimmerman Invite
7 Bourdeau, Evan 10:24.94 2016 Zimmerman Invite
8 Shortridge, Lucas 10:48.19 2018 Zimmerman Invite
9 Demma, Aidan 10:52.60 2018 Zimmerman Invite
********************************************************************************
BOYS 3200 METER RUN
Top 10 Performance
===========================================================
1 Lund, Kyle 9:28.36 2019 States
2 Lund, Kyle 9:31.70 2019 Regionals
3 Lund, Kyle 9:38.96 2019 Southeast Quad
4 Dempsey, Collin 9:40.15 2019 Lake Braddock Invite
5 Dempsey, Collin 9:43.16 2019 CMC
6 Dempsey, Collin 9:46.04 2019 States
7 Dempsey, Collin 9:52.97 2019 Regionals
8 Dempsey, Collin 9:53.59 2018 Regionals
9 Tressler, David 9:53.63 2023 Hopkins Invite
10 Shriner, Collin 9:54.30 2019 Lake Braddock Invite
Top 10 Performers
===========================================================
1 Lund, Kyle 9:28.36 2019 States
2 Dempsey, Collin 9:40.15 2019 Lake Braddock Invite
3 Tressler, David 9:53.63 2023 Hopkins Invite
4 Shriner, Collin 9:54.30 2019 Lake Braddock Invite
5 Boddicker, Patrick 9:58.56 2014 Counties
6 Staley, Jacob 10:05.46 2014 Zonis Invite
7 Mudireddy, Abhishek 10:11.41 2021 Counties
8 Shortridge, Lucas 10:16.99 2021 Counties
9 Tarzy, Brett 10:19.67 2015 Gator Invite
10 Kowalk, Evan 10:23.60 2015 Dual @ Oakdale
********************************************************************************
BOYS 110 METER HURDLES
Top 10 Performances
===========================================================
1 Watson, Josh 14.80 2014 States
2 Scott, Mason 15.04 2022 States
3 Scott, Mason 15.06 2022 Counties
4 Scott, Mason 15.07 2022 Regionals
5 Scott, Mason 15.11 2022 Hopkins Invite
6 Scott, Mason 15.16 2022 Don Boyer Invite
7 Nadarajah, Haran 15.24 2019 Counties
8 Watson, Josh 15.26 2014 Regionals
9 Scott, Mason 15.35 2022 CMC
10 Nadarajah, Haran 15.39 2018 Regionals
Top 10 Performers
===========================================================
1 Watson, Josh 14.80 2014 States
2 Scott, Mason 15.04 2022 States
3 Nadarajah, Haran 15.24 2019 Counties
4 Burke, Josh 15.45 2017 Don Boyer Invite
5 Barber, Anthony 15.54* 2012 Quad @ North Carroll
6 Klinedinst, Joshua 16.33 2019 Regionals
7 Lane, Michael 16.56 2016 Quad @ Century
8 Nguele Etaba, David 16.60 2023 CMC
9 Brummer, Noah 17.24* 2015 Dual @ Oakdale
10 Copen, Matthew 17.29 2022 CMC
********************************************************************************
BOYS 300 METER HURDLES
Top 10 Performances
===========================================================
1 Starrs, Patrick 38.53 2017 Regionals
2 Starrs, Patrick 38.54 2017 States
3 Starrs, Patrick 38.85 2017 Counties
4 Starrs, Patrick 39.37 2016 Zimmerman Invite
5 Starrs, Patrick 39.47 2017 Patriot Invite
6 Starrs, Patrick 39.52 2016 States
7 Starrs, Patrick 39.74* 2016 Tri @ Oakdale
8 Nadarajah, Haran 39.77 2018 States
8 Starrs, Patrick 39.77 2016 Regionals
10 Starrs, Patrick 39.79 2016 Counties
Top 10 Performers
===========================================================
1 Starrs, Patrick 38.53 2017 Regionals
2 Nadarajah, Haran 39.77 2018 States
3 Scott, Mason 40.64 2022 Counties
4 Klinedinst, Joshua 41.70 2019 Counties
5 Burke, Josh 41.84* 2017 Tri @ Middletown
6 Moore, Kristian 42.96 2021 Quad @ Middletown
7 Watson, Josh 43.14 12-14 2 Meets
8 Etaba, David Nguele 43.16 2023 Regionals
9 Plate, Timothy 43.18 2019 Regionals
10 Barber, Anthony 43.52 2014 MVAL
********************************************************************************
BOYS 4x100 METER RELAY
Top 10 Performances
===============================================================================
1 Austin, Starrs, Moore, Dorner 43.40 2022 Counties
2 Sabcute, Douge, Robinson, Watkins 43.47 2019 Penn Relays
3 Nadarajah, Starrs, Moore, Dorner 43.49 2022 Zimmerman Invite
4 Stultz, Geffen, Yerardi, Agyei-Obese 43.55 2017 Regionals
5 Austin, Dorner, Moore, Starrs 43.57 2022 Regionals
6 Agyei-Obese, Geffen, Stultz, Starrs 43.81 2017 States
7 Austin, Dorner, Moore, Starrs 43.83 2022 States
8 Doedge, Robinson, Nadarajah, Watkins 43.87 2018 Penn Relays
9 Stultz, Geffen, Yerardi, Agyei-Obese 43.97 2016 Regionals
10 Stultz, Geffen, Yerardi, Agyei-Obese 44.14 2015 Regionals
********************************************************************************
BOYS 4x200 METER RELAY
Top 10 Performances
===============================================================================
1 Douge, Childress, Robinson, Watkins 1:29.15 2019 Regionals
2 Agyei-Obese, Demaille, Geffen, Starrs 1:29.37 2017 Regionals
3 Douge, Childress, Robinson, Watkins 1:30.28 2019 States
4 DeMaille, Agyei-Obese, Geffen, Starrs 1:30.48 2017 States
5 Agyei-Obese, Yerardi, Yerardi, Mims 1:30.58 2015 MVAL
6 Stultz, Robinson, Nadarajah, Watkins 1:30.59 2018 States
7 Yerardi, Starrs, Geffen, Agyei-Obese 1:30.59 2016 States
8 Austin, Mambo, Scott, Kerr 1:30.72 2022 Counties
9 Douge, Childress, Robinson, Watkins 1:30.75 2019 Scorpion Invite
10 Sabvute, Childress, Robinson, Watkins 1:30.77 2019 Counties
********************************************************************************
BOYS 4x400 METER RELAY
Top 10 Performances
===============================================================================
1 DeMaille, Kowalk, Starrs, Case Jr. 3:20.36 2017 Penn Relays
2 DeMaille, Starrs, Kowalk, Case Jr. 3:20.47 2017 States
3 Demalile, Case Jr., Kowalk, Starrs 3:20.51 2016 States
4 Demaille, Starrs, Kowalk, Case Jr. 3:21.06 2017 Regionals
5 DeMaille, Starrs, Kowalk, Case Jr. 3:22.33 2017 Counties
6 Pamplin, Brightman, Meertens, Skinner 3:23.07 2023 States
7 Yerardi, Case Jr, Kowalk, Starrs 3:23.63 2016 Regionals
8 Nadarajah, Schaefer, Romagnoli, Lund 3:23.74 2018 Penn Relays
9 Nadarajah, Schaefer, Romagnoli, Lund 3:23.85 2018 CMC
10 Nadarajah, Lund, Goodson, Robinson 3:23.90 2019 Northern VA Invite
********************************************************************************
BOYS 4x800 METER RELAY
Top 10 Performance
===============================================================================
1 DeMaille, Kowalk, Schaefer, Hooper 7:50.69 2017 Penn Relays
2 DeMaille, Schaefer, Hooper, Kowalk 7:53.53 2017 States
3 Goodson, Stokes, Dempsey, Lund 7:57.01 2019 States
4 Goodson, Stokes, Dempsey, Lund 7:57.39 2019 Regionals
5 Goodson, Stokes, Dempsey, Lund 7:58.18 2019 Northern VA Invite
6 Demallie, Schaefer, Hooper, Kowalk 7:58.56 2016 States
7 Demallie, Schaefer, Hooper, Kowalk 8:00.96 2016 Regionals
8 Schaefer, Stokes, Lund, Watkins 8:02.22 2018 Regionals
9 Stokes, Schaefer, Hooper, Kowalk 8:02.26 2017 Urbana Relays
10 Dempsey, Stokes, Lund, Schaefer 8:04.13 2018 Don Boyer Invite
********************************************************************************
BOYS 4x1600 METER RELAY
Top 10 Performance
===============================================================================
1 Boddicker, Hindle, Shuster, Farnsworth 21:50.26 2012 Urbana Relays
********************************************************************************
BOYS 800 SPRINT MEDLEY RELAY
Top 10 Performance
===============================================================================
1 Browning, Gregorio, Lapping, Cooper 1:46.39 2023 Patriot Invite
********************************************************************************
BOYS 1600 SPRINT MEDLEY RELAY
Top 10 Performance
===============================================================================
1 Yerardi, Agyei-Obese, Hindle, Kowalk 3:33.72 2015 Zimmerman Invite
2 Case Jr., Agyei-Obese, Starrs, Kowalk 3:36.51 2017 Urbana Relays
3 Robinson, Watkins, Romagnoli, Allnutt 3:41.49 2018 Urbana Relays
4 Yerardi, Agyei-Obese, Hindle, Kowalk 3:42.62 2015 Urbana Relays
5 Romagnoli, Nadarajah, Schaefer, Lund 3:50.59 2018 Patriot Invite
6 Douge, Kennedy, Robinson, Parrott 3:50.66 2019 Patriot Invite
7 Romagnolli, Starrs, Yerardi, Watkins 3:51.17 2017 Patriot Invite
8 I McConnell, J McConnell, Yuille, Case Jr. 3:52.14 2014 Screaming Eagles Invite
9 Harrington, Jenner, Pamplin, Meertens 3:59.14 2023 Kayley Milor Invite
10 Lapping, Dorner, Skinner, Mudireddy 4:01.94 2022 Urbana Invite
********************************************************************************
BOYS DISTANCE MEDLEY RELAY
Top 10 Performance
===============================================================================
1 Lund, Dempsey, Goodson, Najarajah 10:29.36 2019 Northern VA Invite
2 Dempsey, Nadarajah, Goodson, Lund 10:31.55 2019 Penn Relays
3 Dempsey, Lund, Stokes, Schaefer 10:44.99 2018 Patriot Invite
4 Kowalk, Yuille, Wiley, Boddicker 10:55.92 2014 Patriot Invite
5 Brightman, Pamplin, Skinner, Tressler 11:08.45 2023 Kayley Milor Invite
6 Parrott, Goodson, Stokes, Shriner 11:13.09 2019 Patriot Invite
7 Kowalk, Yuille, Wiley, Boddicker 11:13.30 2014 Screaming Eagles Invite
8 Tarzy, Hindle, Hooper, Kowalk 11:25.26 2015 Urbana Relays
9 Shriner, Stokes, Carbaugh, Dempsey 11:27.74 2017 Urbana Relays
10 Tressler, Wooster, Skinner, Mudireddy 11:43.05 2022 Urbana Invite
********************************************************************************
BOYS HIGH JUMP
Top 10 Performance
===========================================================
1 Stultz, George 6-03.00 2017 Regionals
2 Schlee, Cory 6-02.00 2015 States
2 Middlebrook, Adam 6-02.00 2015 MVAL
2 Middlebrook, Adam 6-02.00 2015 Urbana Relays
5 Harrington, Donovan 6-00.00 2023 Hopkins Invite
5 Harrington, Donovan 6-00.00 2023 Spring Mills Meet
5 Harrington, Donovan 6-00.00 2023 Tri @ Oakdale
5 Cunningham, Zach 6-00.00 2018 CMC
5 Stultz, George 6-00.00 2017 States
5 Cunningham, Zach 6-00.00 2017 States
5 Cunningham, Zach 6-00.00 2017 Counties
5 Cunningham, Zach 6-00.00 2017 Tri @ Middletown
5 Schlee, Cory 6-00.00 2015 Regionals
Top 10 Performers
===========================================================
1 Stultz, George 6-03.00 2017 Regionals
2 Middlebrook, Adam 6-02.00 2015 2 Meets
2 Schlee, Cory 6-02.00 2015 States
4 Harrington, Donovan 6-00.00 2023 3 Meets
4 Cunningham, Zach 6-00.00 17-18 4 Meets
6 Dorner, Cameron 5-10.00 2022 Counties
6 Yerardi, Matthew 5-10.00 2015 2 Meets
6 Czajkowski, Billy 5-10.00 2014 2 Meets
9 Scott, Mason 5-08.00 2021 Counties
9 Nadarajah, Bavan 5-08.00 2021 5 Teams @ Oakdale
9 Starrs, Patrick 5-08.00 2015 Quad @ Urbana
9 McGaughey, Sean 5-08.00 2014 Dual @ Oakdale
9 Heaps, Hunter 5-08.00 2016 2 Meets
********************************************************************************
BOYS POLE VAULT
Top 10 Performance
===========================================================
1 Starrs, Samuel 16-01.25 2022 Zimmerman Invite
2 Starrs, Samuel 15-09.00 2022 Regionals
3 Starrs, Samuel 15-08.00 2022 Don Boyer Invite
4 Starrs, Samuel 15-07.00 2022 Quad @ Oakdale
5 Starrs, Samuel 15-00.00 2022 Counties
5 Starrs, Samuel 15-00.00 2022 CMC
5 Starrs, Samuel 15-00.00 2022 Hopkins Invite
5 Starks, Erik 15-00.00 2019 Counties
5 Stultz, George 15-00.00 2016 States
10 Starrs, Samuel 14-09.00 2022 States
Top 10 Performers
===========================================================
1 Starrs, Sam 16-01.25 2022 Zimmerman Invite
2 Starks, Erik 15-00.00 2019 Counties
2 Stultz, George 15-00.00 2016 States
4 Riley, Nicholas 14-08.00 2013 Regionals
5 Lane, Brian 14-00.00 2017 States
6 Ginsburg, Zach 13-08.00 2013 Regionals
7 Middlebrook, Adam 13-06.00 2015 2 Meets
8 Dowling, Samuel 12-00.00 2019 3 Meets
8 Bolesta, Logan 12-00.00 2014 States
10 Anderson, Shiv 11-06.00 2023 Counties
10 Case Jr., Todd 11-06.00 2017 Tri @ Middletown
10 Tu, Brian 11-06.00 2018 CMC
********************************************************************************
BOYS LONG JUMP
Top 10 Performances
===========================================================
1 Stultz, George 22-06.00 2018 Counties
2 Stultz, George 22-02.00 2018 States
3 Stultz, George 22-00.25 2018 Regionals
4 Stultz, George 21-09.50 2018 CMC
5 Yerardi, Matthew 21-09.00 2015 Counties
6 Stultz, George 21-08.00 2017 States
7 Stultz, George 21-06.00 2017 Regionals
8 Yerardi, Matthew 21-05.00 2015 Quad @ Urbana
9 Stultz, George 21-04.50 2018 Southeast Quad
9 Stultz, George 21-04.50 2017 Urbana Relays
Top 10 Performers
===========================================================
1 Stultz, George 22-06.00 2018 Counties
2 Yerardi, Matthew 21-09.00 2015 Counties
3 Harrington, Donovan 21-03.25 2023 Southeast Quad
4 Case Jr., Todd 20-08.00 2017 Urbana Relays
4 Watson, Josh 20-08.00 2014 MVAL
6 Watkins, Isaiah 20-06.50 2019 Regionals
7 Mims, Isaiah 20-01.00 2015 2 Meets
7 Burke, Josh 20-01.00 2017 Southeast Quad
9 Cunningham, Zach 19-11.00 2018 CMC
10 Dorner, Cameron 19-08.00 2022 CMC
********************************************************************************
BOYS TRIPLE JUMP
Top 10 Performances
===========================================================
1 Stultz, George 45-11.50 2018 Counties
2 Stultz, George 45-08.00 2018 Regionals
3 Stultz, George 45-05.75 2018 States
4 Stultz, George 45-03.75 2016 States
5 Stultz, George 44-10.50 2018 CMC
6 Stultz, George 44-06.00 2016 Zimmerman Invite
7 Stultz, George 44-05.50 2017 States
8 Stultz, George 44-02.00 2017 Regionals
9 Stultz, George 44-01.50 2017 Counties
10 Stultz, George 44-01.00 2016 Regionals
Top 10 Performers
===========================================================
1 Stultz, George 45-11.50 2018 Counties
2 Harrington, Donovan 43-05.25 2023 CMC
3 Yerardi, Matthew 42-11.00 2015 Counties
4 Middlebrook, Adam 42-05.75 2015 Regionals
5 Childress, Jonah 42-05.25 2019 States
6 Klinedinst, Joshua 41-07.25 2019 Counties
7 Yuille, Christopher 40-11.50 2014 Regionals
8 Moore, Kristian 40-08.00 2022 Hopkins Invite
9 Robinson, Ronald 40-00.50 2018 Zimmerman Invite
10 Ginsburg, Zach 39-08.50 2013 Zonis Invite
********************************************************************************
BOYS SHOT PUT
Top 10 Performances
===========================================================
1 Lohr, Grant 54-10.50 2023 Regionals
2 Lohr, Grant 53-07.25 2023 States
3 Friday, Garrett 50-07.00 2014 Eastside Tri Meet
4 Friday, Garrett 49-08.00 2014 States
5 McGraw, Michael 49-03.00 2012 States
6 McGraw, Michael 49-01.00 2012 Regionals
7 Friday, Garrett 49-00.75 2014 Dwight Scott Invite
8 Lohr, Grant 48-11.50 2023 Patriot Invite
9 McGraw, Michael 48-10.25 2012 Counties
10 McGraw, Michael 48-10.00 2012 MVAL
Top 10 Performers
===========================================================
1 Lohr, Grant 54-10.50 2023 Regionals
2 Friday, Garrett 50-07.00 2014 Eastside Tri Meet
3 McGraw, Michael 49-03.00 2012 States
4 Burriss, Donovan 47-08.75 2013 Regionals
5 Smith, Luis 46-08.00 2019 Regionals
6 Jones, Tyree 44-11.75 2019 Regionals
7 Redman, Nicholas 43-03.25 2022 Regionals
8 Gill, Riley 42-11.50 2016 Oakdale Invite
9 Warner, Matthew 42-05.00 2018 Regionals
10 Blakesley, Jason 41-02.25 2023 Regionals
********************************************************************************
BOYS DISCUS
Top 10 Performances
===========================================================
1 Lohr, Grant 159-06 2023 CMC
2 Lohr, Grant 158-06 2023 States
3 Lohr, Grant 155-11 2023 Southeast Quad
4 Lohr, Grant 155-03 2023 Spring Mills Meet
5 Lohr, Grant 152-03 2023 Counties
6 Lohr, Grant 151-07 2023 Regionals
7 Lohr, Grant 146-05 2023 Patriot Invite
8 Lohr, Grant 144-10 2023 Tri @ Oakdale
9 Lohr, Grant 144-00 2023 Kayley Milor Invite
10 Lohr, Grant 141-11 2023 Hopkins Invite
Top 10 Performers
===========================================================
1 Lohr, Grant 159-06 2023 CMC
2 Jones, Tyree 139-00 2019 Southeast Quad
3 Redman, Nicholas 137-09 2022 Regionals
4 McGraw, Michael 135-07 2012 States
5 Smith, Luis 133-09 2019 Regionals
6 Friday, Garrett 125-01 2014 Counties
7 Burriss, Donovan 122-11 2013 Regionals
8 Gill, Riley 121-08 2016 Counties
9 Steinberg, Dylan 120-11 2018 Don Boyer Invite
10 Reeves, Ade 120-10 2023 Counties
* denotes times were hand timed.
a) All times rounded up to tenth of a second
b) If race is less then 400 meters, .24 seconds was added to the time.
c) the 400 meter run and 4x100 meter relay .14 seconds was added to the time.
List Includes:
2023 - States, Regionals, Counties, CMC, Kayley Milor Invite, Tri @ Oakdale, Spring Mills, Patriot Invite, Southeast Quad, Hopkins Invite, Zimmerman Invite, Penn Relays
2022 - States, Regionals, Counties, CMC, Penn Relays, Urbana Invite, Pikesville Invite, Quad @ Oakdale, Don Boyer Invite, Hopkins Invite, Zimmerman Invite
2021 - All Meets
2020 - Season Cancelled
2019 - All Meets
2018 - States, Counties, Regionals, CMC, Urbana Relays, Patriot Invite, Tri @ Century, Lancer Invite, Southeast Quad, Don Boyer Invite, Zimmerman Invite, Penn Relays
2017 - All Meets
2016 - All Meets
2015 - All Meets
2014 - All Meets (except Dual at Middletown - no official results)
2013 - All Meets (excpet girls at Brunswick Quad and Clarksburg Dual)
2012 - All Meets
2011 - All Meets
|